Click Muypil Protection

Vajinal Lazer Tedavisi

Vajinal Lazer Nedir?
Vajinal lazer tedavisi, vajinal dokunun genişletilmesi ve iyileştirilmesi için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavinin ardından hücresel iyileşme ve genişleme gerçekleşirken, çeşitli şikayetler de azalır. Doğal yaşlanma süreciyle birlikte vajina dokusunda meydana gelen değişimler, genellikle vajinanın tüm cilt katmanlarını etkiler. Vajinal lazer tedavisi, bu değişimleri tersine çevirmek ve çeşitli amaçlara yönelik olarak kullanılmaktadır.
 
 
Yaşlanma ile Vajinada Oluşan Değişimler:
Yaşlanma süreci ve menopoz ile birlikte vajinada çeşitli hücresel ve anatomik değişiklikler meydana gelir. Bu değişimler arasında hücreler arası maddelerde azalma, fibroblast sayısında azalma, damarlanmada azalma, su tutma kapasitesinde azalma, kolajen ve elastik fibrillerde azalma, elastikiyet kaybı, vajinal kanalın kısalması ve vajinal iç dokusunun incelmesi gibi etkiler bulunur. Bu değişiklikler, özellikle östrojen hormonundaki düşüşle daha da hızlanır.
 
 
Vajinal Lazer Tedavisi Riskleri:
İşlem sonrası minimum düzeyde ağrı ve hassasiyet hissedilmesi normaldir. Enfeksiyon riskine karşı bölgeyi kuru tutmak ve daha özenli davranmak önemlidir. Ağrı ve hassasiyetin arttığını farkederseniz lütfen doktorunuza başvurunuz.
 

Vajinal Lazer Tedavisi ve Faydaları:
Vajinal lazer tedavisi, son yıllarda popüler hale gelen bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi, vajinal dokunun yaşlanması, elastikiyet kaybı, kuruluk gibi sorunlarla başa çıkmak için kullanılır. Vajinal lazer tedavisinin faydaları arasında artan vajinal sıkılaşma, cinsel tatminde artış, idrar kaçırma sorunlarının giderilmesi ve genel vajinal sağlıkta iyileşme bulunur. Bu tedavi, non-invaziv ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir, ancak bazı durumlarda tekrarlanması gerekebilir.
 
 
Vajinal Lazer Tedavisinin Kullanım Alanları:
Vajinal lazer tedavisi, vajinanın sıkılaştırılması ve genişletilmesi, vajinal kuruluk sorununun tedavisi, cinsel ilişkide hazzın artırılması, orgazm fonksiyonunun kolaylaştırılması, tekrarlayan vajinal enfeksiyonların tedavisi, lichen sclerosus hastalığına bağlı şikayetlerin giderilmesi, menopoza bağlı şikayetlerin giderilmesi, idrar kaçırma probleminin tedavisi ve genital siğil tedavisi gibi durumlarda kullanılmaktadır.
Vajinal Lazer Tedavisi Tedavileri ve Vajinal Lazer Tedavisi Fiyatı Hakkında
Daha Fazla Bilgi için İletişim Numaramızdan Bizi Arayabilir,
Whatsapp Numaramız ile Sorularınızı Sorabilirsiniz.


Diğer Tedaviler