Click Muypil Protection

Pubis Estetiği

Pubis Estetiği Nedir?

Genital estetik operasyonları; genital bölgede çeşitli deforme yaşayan kişilerin eski estetik görünümlerine kavuşmak için başvurdukları bir yöntemdir. Genital bölge deformiteleri hastanın kendine olan güvenini kaybetmede, kötü bir görüntüye yol açmada ve cinsellikte yetersiz kalmada etkili rol oynamaktadır. Bu sorun kişiler için başlı başına stres kaynağı olabilmektedir. Günümüzün gelişen yöntemleri ile genital estetik adına birçok yöntem var olmuştur. Labioplasti, vajinoplasti, kızlık zarı dikimi gibi operasyonlar genital estetik operasyonlarıdır. Yapılan operasyonlar sonrası hastalar son derece memnun kalmakta ve hayatları daha kolay bir hal almaktadır. Genital estetik operasyonlar sonrası hastalar cinsel hayatlarında daha aktif olmakta ve duyduğu utanç duygusu ortadan kalkmaktadır. Vajinoplasti, labioplasti uygulamalarının yanında hastalar tarafından talep gören bir diğer operasyon ise pubis estetiğidir. Pubis estetiği bir diğer adı ile monsplasti; cinsel organın üzerinde bulunan kasık höyüğü adı verilen bölgede yapılan uygulamadır. Venüs tepesi olarak da adlandırılır ve burada olan yağ dokusu kişileri olası darbelere karşı korumaktadır. Kişinin doğum yapmış olması ve kilo almış olması mons pubis adı verilen bölgenin kötü görünmesine sebebiyet verebilmektedir. Mons pubis bölgesinin sarkması ise kötü bir fiziksel görüntü yaratmasının yanında kişinin idrara çıkmasını da engelleyebilir. Pubis estetiği sonucu bu oluşan sıkıntılar ortadan kalkmakta ve kişiler tekrar estetik bir görünüm kazanmaktadır.

Pubis Estetiği Nasıl Yapılır?

Pubis estetiği; önerilen egzersiz hareketleri sonrası düzelmediği zaman başvurulan bir yöntemdir. Diğer genital estetik uygulamalarında olduğu gibi genel veya lokal anestezi altında yapılmaktadır. Operasyon sırasında ufak bir doku çıkarılıyorsa lokal anestezi, eğer büyük bir doku ve karın germe işlemi de yapılacaksa genel anestezi yapılmaktadır. Kasık bölgesinin üst kısmına yatay bir kesi yapılarak fazla yağ dokusu alınmaktadır. Monsplasti, kasık bölgesindeki fazla yağ ve derinin giderilmesini amaçlamaktadır.

Pubis Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadar?

Pubis estetiği iyileşme süreci hastanın hareketlerine bağlıdır. Hasta operasyon sonrası kendine ne kadar dikkat ederse iyileşmesi de bir o kadar kısa olacaktır. Pubis estetiği sonrası hastanın iyileşme süreci bir haftadır. Hastalar bir ay kadar korse kullanmalı ve ağır kaldırmaktan kaçınmalıdır. Pubis estetiği sonrası 30 gün boyunca hastalar hareketlerini kısıtlamalıdır ve oluşan şişlikler için endişe edilmemelidir.

Pubis Estetiği Diğer Genital Estetik Operasyonlarla Birleştirilir Mi?

Pubis estetiği bir genital estetik operasyonu olup her türlü genital estetik ameliyatları ile birlikte yapılabilir ve birleştirilebilir ayrıca karın germe operasyonu ile birlikte yapılmasının hasta için bir sakıncası yoktur.

Pubis Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Pubis estetiği bir cerrahi operasyon olduğu için hastanın dikkat etmesi gerektiği bir takım hususlar vardır. Pubis estetiği sonrası hastanın dikkat etmesi gerektiği durumlar şunlardır:

  • Hasta genital bölgesini operasyondan sonra temiz tutmalıdır.
  • Bölgenin hijyenine dikkat edilmelidir.
  • Hasta pansumanlarını düzenli olarak yaptırmalıdır.
  • Operasyondan sonra belirli süre zarfında ağır kaldırmaktan kaçınılmalıdır.
Pubis Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Pubis estetiği birlikte uygulanacağı operasyon çeşidine ve uygulamanın yapılacağı hastaneye göre değişkenlik göstermektedir. Vajinal estetik, vajina estetiği fiyatları ve pubis estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi için hastanemiz kadın hastalıkları ve doğum servisi ile irtibata geçebilir,  whatsapp bilgi hattından bizlere ulaşarak merak ettikleriniz sorabilirsiniz.
Pubis Estetiği Tedavileri ve Pubis Estetiği Fiyatı Hakkında
Daha Fazla Bilgi için İletişim Numaramızdan Bizi Arayabilir,
Whatsapp Numaramız ile Sorularınızı Sorabilirsiniz.


Diğer Tedaviler