Click Muypil Protection

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık Zarı Nedir?

Bilindiği üzere kadınların anatomisinde kızlık zarı olarak adlandırılan ve genellikle ilk cinsel ilişki sonrasında meydana gelen baskı ile yırtılan bir tabaka bulunmaktadır. Bu zarın tanımı ise; hiç ilişkiye girmemiş kadınlarda bulunan ve döl yolunun ağzını daraltan; cinsel ilişki esnasında yırtılmasından kaynaklı olarak kanayan yarım ay biçiminde bir zar olarak yapılabilmektedir. Bu zarın aslında çeşitli görevleri bulunsa da ne yazık ki toplumumuzda çoğu kişi için bekaret ve namus gibi kavramların anlaşılması açısından bilinmektedir.

Özellikle Türk toplumundaki yetiştirilme tarzı nedeni ile kızlık zarı ve bekaret durumlarının kültürdeki yerinin namus kavramı ile ilişkilendirildiğini ne yazık ki biliyoruz. Böylesi bir durum söz konusu olduğu için çoğu kadın, kızlık zarı dikimi gibi işlemleri yaptırmak zorunda kalıyor. 


Kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır?

Kızlık zarı muayenesi, son derece ağrısız olan ve bir dakikadan daha az süren kızlık zarı muayenesi sırasında dış ve iç dudaklar tutulup yana çekilmekte, kızlık zarının anatomik bütünlüğünün tam olup olmadığı incelenmektedir. Kızlık zarı muayenesi ile hastanın bakire olup olmadığı ve kızlık zarı çeşidi rapor edilmektedir.

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

Kızlık zarının dikimi,  operasyonlarda yapılan işlem vajina içine uygulanan değişik cerrahi tekniklerle ilk cinsel birleşmenin taklit edilmesi yani kanamanın az veya çok gelmesinin sağlanmasıdır. Bu nedenle kızlık zarı dikimi geçirmiş bir kişi jinekolog tarafından jinekolojik bir muayeneden geçerse önceden böyle bir operasyonu geçirdiği anlaşılabilmektedir.


Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı İzmir 2023

2023 kızlık zarı dikimi fiyatları operatör doktorun kullanmış olduğu cerrahi malzemenin kalitesi (rapit vikril, vicril gibi sütür dikiş materyali) cinsi ve numarası yanı sıra lokal anestezi altında kızlık zarı dikimi veya genel anestezi altında kızlık zarının geçici veya kalıcı kızlık zarı dikimi göre değişmektedir.

Klinik ortamında veya hastane ortamında kızlık zarı dikimi yapılacağına ve en önemlisi de operasyonu yapacak doktorun bilgi deneyimi önemlidir. 

İzmir kızlık zarı dikimi 2023 fiyatları, Sosyal ve kültürel, psikolojik açıdan yapılması zorunlu olan kızlık zarı dikimi, estetik amacı ile yapılmaktadır. Kızlık zarı dikiminde kimlik bilgileri tamamen özel ve gizlidir. Kızlık zarı dikimi hakkında bilmek ve öğrenmek istediğiniz tüm sorularınız için ücretsiz olarak doktorumuz Jinekolog Op. Dr. Hasan Yıldız'a sorabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Tedavileri ve Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Fiyatı Hakkında
Daha Fazla Bilgi için İletişim Numaramızdan Bizi Arayabilir,
Whatsapp Numaramız ile Sorularınızı Sorabilirsiniz.